Staff

Leadership

Ms Robyn Bruce Headteacher
Mr Nicky Pear Deputy Headteacher
Mrs Angie Drew Rennie Assistant Headteacher (Inclusion)
Ms Jane Woolley Senior Assistant Headteacher 
Ms Marjina Begum Assistant Headteacher 

Teaching Staff

Ms Anna Tran Early Years Lead, Reception Class Teacher Poppy Class
Ms Linsay Consiglio Nursery Teacher Bluebell (am) Class
Ms Zena Hussein Nursery Teacher Snowdrop (pm) Class
Ms Nikki Tyler Reception Teacher Iris Class
Ms Chelsea Kerdachi Reception Class Teacher Violet Class
Ms Nilima Begum Reception Class Teacher Poppy Class
Ms Laura Dwyer Year 1 Teacher Rose Class, Year Group Lead
Ms Rujina Akther Year 1 Teacher Sunflower Class
Ms Sam Duggan Year 1 Teacher Tulip Class
Ms Chris Little Year 1 Maths Intervention Teacher
Ms Hannah Seifert Year 2 Teacher Rowan Class, Year Group Lead
Ms Anisah Ahmed Year 2 Teacher Dogwood Class
Mr Shehan Wijayaratne Year 2 Teacher Hawthorn Class
Mr Abdul Muhib Year 1 & 2 Teacher
Mr Rhodri Smith Year 3 Teacher Willow Class, Year Group Lead
Ms Lis Dewhurst Year 3 Teacher Hazel Class
Ms Fatima Begum Year 3 Teacher Elder Class
Ms Miriyan Sikkens Year 4 Teacher Hornbeam Class, Year Group Lead
Ms Sandy Pennock Year 4 Teacher Elm Class
Mr Tom Kemeny Year 4 Teacher Poplar Class
Ms Emma Ní Thomhnair Year 5 Teacher Birch Class, Year Group Lead
Ms Elizabeth Boyle Year 5 Teacher Yew Class
Ms Aaisha Gilani Year 5 Teacher Wingnut Class
Ms Emma Whitwam Year 6 Teacher Ash Class, Year Group Lead
Miss Marjina Begum Year 6 Teacher Sycamore Class
Ms Jess Robinson Year 6 Teacher Oak Class
Ms Sabina Khanom Year 6 Support Teacher
Ms Jubeda Begum Class Teacher (Maternity Leave)
Ms Sabina Begum Year 3 - 6 Support Teacher
Mr Justin Jose  PE Teacher
Mr Ollie Hart Science Teacher
Ms Kirsty Young Cover Teacher

Learning Support Staff

Ms Anne Duggan Nursery Nurse
Ms Emma Foulger Nursery Nurse
Ms Vivienne Campbell LSA/TA Nursery
Ms Pauline Culling LSA/TA Nursery
Ms Sharon Vinnicombe  LSA/TA Nursery
Ms Rabia Begum LSA/TA Reception
Ms Lauren Patterson-Dorney LSA/TA Reception
Ms Alison Jones LSA/TA Year 1
Ms Susan Smith LSA/TA Year 1
Ms Robyn Newson LSA/TA Year 1
Ms Chrissy Doe LSA/TA Year 2
Ms Michelle Jayes LSA/TA Year 2
Ms Toni Armitage LSA/TA Year 3
Ms Aleya Ahmed LSA/TA Year 3
Ms Ferdousi Begum LSA/TA Year 3
Ms Christine Abrahams LSA/TA Year 3
Ms Denise Harvey LSA/TA Year 3
Ms Kim Chalkley LSA/TA Year 4
Ms Alison Levi LSA/TA Year 4
Ms Hayette Atoussi LSA/TA Year 4
Ms Sharon Hart LSA/TA Year 5
Ms Leanne Ward  LSA/TA Year 5
Ms Jackie Ali Higher Level Teaching Assistant Year 6
Ms Verica Terzic Higher Level Teaching Assistant Year 6
Ms Jade Ryan LSA/TA Year 6
Mr Jake Hamersley PE Teaching Assistant
Ms Lauren Clark PE Teaching Assistant
Ms Jackie Steeds LSA/TA
Ms Chris Dempsey LSA/TA
Ms Lynne Green Intervention LSA/TA
Ms Patricia Howell Intervention LSA/TA
Ms Maggie Tousent Intervention LSA/TA
Ms Sharon Wright Intervention Nursery Nurse

SEND Support Staff

Ms Amina Jayasuriya SENCO (Fri)
Ms Bronya Lord SEND Team
Ms Lee Yan Hui Speech & Language Therapist
Ms Paula King LSA/TA
Ms Lorraine Woodard LSA/TA
Ms Monika Begum LSA/TA
Ms Kelli Brogden LSA/TA
Ms Sarah Slee LSA/TA
Ms Carley Marsh LSA/TA
Ms Alice Perrin LSA/TA
Ms Shannon Clark LSA/TA
Ms Fatima Duke-Pratt LSA/TA
Ms Francesca Penn LSA/TA

Pastoral Support Staff

Ms Karen Ward Designated Safeguarding Lead, Learning Mentor
Ms Jacqui Jenkins Parent Liaison Co-ordinator
Mr Roy Pratt Pastoral Care Co-ordinator
Ms Rupia Begum Learning Mentor

Admin Staff

Ms Dawn Coote School Business Manager
Ms Rabia Begum Administration Officer
Ms Claire Thirkettle Administration Officer
Ms Shelley Juch Administrator
Ms Raihana Habiba Receptionist
Mr David Waller Consultant Accountant

School Catering

Borough Catering Staff

Premises Manager

Mr William Spencer Premises Manager
Mr David O’Toole Assistant Premises Manager
Mr Josh Coote Assistant Premises Manager